- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner DECKEL MAHO
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner DECKEL MAHO DMC 125U
CNC vertikal fleroperationsmaskin DECKEL MAHO DMC 125U
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner DECKEL MAHO › |
| Tillverkare | DECKEL MAHO › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Dolnośląskie |
| År | 1999 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1000 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 800 mm |
| Effekt av spindeldriv | 19 kW |
| Antal CNC-styrda axlar | 4 st |
| Antal verktyg i magasinet | 120 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 8000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1250 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 880 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 800 mm |
| Maskinhöjd | 3400 mm |
| Maskinlängd | 5500 mm |
| Maskinbredd | 3200 mm |
| Maskinvikt | 15 t |
Utrustning | |
|---|---|
| DMG Heidenhain Mill Plus | |
| USB-anslutning | |
| Vridbart huvud (2 axel) | |
| Flytande kylsystem | |
| Teknisk dokumentation | |













































