- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner DECKEL MAHO
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner DECKEL MAHO DMF 500
CNC vertikal fleroperationsmaskin DECKEL MAHO DMF 500
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner DECKEL MAHO › |
| Tillverkare | DECKEL MAHO › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | California |
| År | 2009 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Effekt av spindeldriv | 48 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 30 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 10000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 5001.3 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 919.5 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 820.4 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| HEIDENHEIN iTNC 530 | |
| Flytande kylsystem | |














































