- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner DECKEL MAHO
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner DECKEL MAHO DMU 60 T
CNC vertikal fleroperationsmaskin DECKEL MAHO DMU 60 T
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner DECKEL MAHO › |
| Tillverkare | DECKEL MAHO › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Dolnośląskie |
| År | 2001 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Antal synkrona axlar | 3 st |
| Antal verktyg i magasinet | 20 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 12000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 630 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 560 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 560 mm |
| Totalt effektbehov | 32 kW |
| Maskinhöjd | 2250 mm |
| Maskinlängd | 3000 mm |
| Maskinbredd | 2600 mm |
| Maskinvikt | 6.5 t |
Utrustning | |
|---|---|
| HEIDENHAIN TNC 426/430M | |
























































