- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner DECKEL MAHO
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner DECKEL MAHO MU 80 T
CNC vertikal fleroperationsmaskin DECKEL MAHO MU 80 T
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner DECKEL MAHO › |
| Tillverkare | DECKEL MAHO › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Nordrhein-Westfalen |
| År | 2001 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1250 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 700 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 650 kg |
| Effekt av spindeldriv | 28 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 32 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 12000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 880 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 630 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 630 mm |
| Totalt effektbehov | 44 kW |
| Maskinhöjd | 2650 mm |
| Maskinlängd | 3500 mm |
| Maskinbredd | 2700 mm |
| Maskinvikt | 9 t |
Utrustning | |
|---|---|
| HEIDENHAIN V 410 MILL PLUS | |
| Roterande arbetsbord | |









































