- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner FADAL
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner FADAL VMC 4020 A
CNC vertikal fleroperationsmaskin FADAL VMC 4020 A
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | California |
| År | 2001 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Effekt av spindeldriv | 14.9 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 24 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 7500 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1016 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 508 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 508 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 381 mm/s |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 381 mm/s |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 296.3 mm/s |
| Maskinhöjd | 2844.8 mm |
| Maskinlängd | 4775.2 mm |
| Maskinbredd | 2667 mm |
| Maskinvikt | 5.7 t |
Utrustning | |
|---|---|
| FADAL CNC CONTROL | |
| Flytande kylsystem | |










































