- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner FADAL
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner FADAL VMC 8030 HT
CNC vertikal fleroperationsmaskin FADAL VMC 8030 HT
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Michigan |
| År | 2011 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 2095.5 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 762 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 1701.4 kg |
| Effekt av spindeldriv | 22.4 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 21 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 10000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 2032 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 762 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 762 mm |
| Antal T-spår i bordet | 5 st |
Utrustning | |
|---|---|
| FADAL CNC CONTROL | |
| USB-anslutning | |
| Flytande kylsystem | |


















































