- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner Fanuc
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner Fanuc ROBODRILL ALFA D21LiB5 + robot FANUC LR Mate 200iD
CNC vertikal fleroperationsmaskin Fanuc ROBODRILL ALFA D21LiB5 + robot FANUC LR Mate 200iD
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tjeckien |
| region | Jihomoravský kraj |
| År | 2018 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Status | Ett test kan utföras |
| Inventarienummer | 231876 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 840 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 410 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 300 kg |
| Effekt av spindeldriv | 14.2 kW |
| Antal CNC-styrda axlar | 5 st |
| Antal verktyg i magasinet | 21 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 24000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 700 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 400 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 330 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 54000 mm/s |
| Maskinhöjd | 2800 mm |
| Maskinlängd | 2100 mm |
| Maskinbredd | 2165 mm |
| Maskinvikt | 2.3 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Fanuc 31i - B5 | |


















































