- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner Fanuc
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner Fanuc ROBODRILL T 2 1iEL
CNC vertikal fleroperationsmaskin Fanuc ROBODRILL T 2 1iEL
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Florida |
| År | 2006 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 698.5 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 388.6 mm |
| Antal verktyg i magasinet | 21 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 10000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 698.5 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 398.8 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 327.7 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC 31i-A 5 | |










































