- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner HAAS
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner HAAS TM-1
CNC vertikal fleroperationsmaskin HAAS TM-1
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Kanada |
| region | Ontario |
| År | 2007 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Loading | Köparen organiserar lastningen på egen bekostnad |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1212.6 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 273.1 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 136.1 kg |
| Effekt av spindeldriv | 5.6 kW |
| Antal CNC-styrda axlar | 3 st |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 762 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 304.8 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 406.4 mm |
| Antal Rotary hastigheter på vertikal spindel | 4 st |
Utrustning | |
|---|---|
| Haas Haas | |
| Centralsmörjning | |
| Flytande kylsystem | |














































