- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner HAAS
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner HAAS VF-2SS
CNC vertikal fleroperationsmaskin HAAS VF-2SS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tjeckien |
| region | Jihomoravský kraj |
| År | 2015 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Loading | Köparen organiserar lastningen på egen bekostnad |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
| Inventarienummer | 5217 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 914 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 356 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 680 kg |
| Effekt av spindeldriv | 22.4 kW |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 12000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 762 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 406 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 508 mm |
| Maskinvikt | 3.6 t |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |


























































