- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner HURCO
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner HURCO BMC 30 M
CNC vertikal fleroperationsmaskin HURCO BMC 30 M
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Florida |
| År | 1995 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1018.5 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 398.8 mm |
| Antal verktyg i magasinet | 24 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 8000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 762 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 457.2 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 609.6 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| HURCO CNC CONTROL | |










































