- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner KITAMURA
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner KITAMURA MYCENTER 2 Xi
CNC vertikal fleroperationsmaskin KITAMURA MYCENTER 2 Xi
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner KITAMURA › |
| Tillverkare | KITAMURA › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Michigan |
| År | 2002 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 650.2 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 449.6 mm |
| Effekt av spindeldriv | 11.2 kW |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 15000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 51155.6 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 457.2 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 599.9 mm/s |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 599.9 mm/s |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 599.9 mm/s |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC 16i-M | |


















































