- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner LAGUN
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner LAGUN GVC 1000
CNC vertikal fleroperationsmaskin LAGUN GVC 1000
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Portugal |
| region | Leiria |
| År | 2001 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Loading | Säljaren organiserar lastningen - ingår i priset på maskinen |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Säljaren organiserar transporten mot en extra avgift |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1200 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 500 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 900 kg |
| Effekt av spindeldriv | 11 kW |
| Minsta rotationshastighet på den vertikala spindeln | 60 1/min |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 4000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1000 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 500 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 621 mm |
| Maskinvikt | 4.5 t |
Utrustning | |
|---|---|
| RS-anslutning | |
| Ethernet (LAN) | |
| Centralsmörjning | |
| Flytande kylsystem | |
| Ljus | |
| Teknisk dokumentation | |
| CE-deklaration | |




















































