- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MATSUURA
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MATSUURA MC-600 VF
CNC vertikal fleroperationsmaskin MATSUURA MC-600 VF
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner MATSUURA › |
| Tillverkare | MATSUURA › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | California |
| År | 1994 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 882.7 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 400.1 mm |
| Effekt av spindeldriv | 7.5 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 20 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 8000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 599.9 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 410 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 469.9 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 399.6 mm/s |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 399.6 mm/s |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 315 mm/s |
Utrustning | |
|---|---|
| YASNAC i80 | |
| RS-anslutning | |

















































