- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MATSUURA
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MATSUURA RA-1 F
CNC vertikal fleroperationsmaskin MATSUURA RA-1 F
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner MATSUURA › |
| Tillverkare | MATSUURA › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Minnesota |
| År | 1994 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 599.4 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 378.5 mm |
| Antal verktyg i magasinet | 20 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 8000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 508 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 398.8 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 459.7 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 400 mm/s |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 400 mm/s |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 250 mm/s |
Utrustning | |
|---|---|
| YASNAC i80 | |
| Flytande kylsystem | |
| Teknisk dokumentation | |
















































