- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MAZAK
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MAZAK MTV 655/60
CNC vertikal fleroperationsmaskin MAZAK MTV 655/60
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Michigan |
| År | 1994 |
| Garanti | Utan garanti |
| Inventarienummer | 12280 |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 1996 kg |
| Effekt av spindeldriv | 18 kW |
| Antal CNC-styrda axlar | 3 st |
| Antal verktyg i magasinet | 60 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 6000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1500 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 650 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 650 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 433.3 mm/s |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 433.3 mm/s |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 333.3 mm/s |
Utrustning | |
|---|---|
| MAZAK MAZATROL M 32 | |
| Flytande kylsystem | |











































