- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MAZAK
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MAZAK MTV 655-60
CNC vertikal fleroperationsmaskin MAZAK MTV 655-60
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Florida |
| År | 1996 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1739.9 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 650.2 mm |
| Effekt av spindeldriv | 18.7 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 30 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 6000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1499.9 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 650 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 650 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| MAZAK MAZATROL M PLUS | |
| Roterande arbetsbord | |
| Flytande kylsystem | |









































