- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MAZAK
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MAZAK POWERCENTER V-20-C
CNC vertikal fleroperationsmaskin MAZAK POWERCENTER V-20-C
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Nederländerna |
| region | Noord-Brabant |
| År | 1990 |
| Garanti | Utan garanti |
| Inventarienummer | A1669877 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1550 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 700 mm |
| Effekt av spindeldriv | 14.9 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 40 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 2200 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1500 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 810 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 450 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC CNC CONTROL | |













































