- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MAZAK
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MAZAK VCN 700 E/40 II
CNC vertikal fleroperationsmaskin MAZAK VCN 700 E/40 II
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Florida |
| År | 2013 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 2032 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 698.5 mm |
| Effekt av spindeldriv | 18.7 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 48 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 12000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 2032 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 701 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 718.8 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| MAZAK MAZATROL MATRIX NEXU | |
| Flytande kylsystem | |









































