- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MAZAK
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MAZAK VTC 20 B
CNC vertikal fleroperationsmaskin MAZAK VTC 20 B
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Florida |
| År | 1996 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1458 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 510 mm |
| Effekt av spindeldriv | 11.2 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 24 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 7000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1117.6 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 508 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 508 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| MAZAK M-32 B | |









































