- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MAZAK
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MAZAK VTC 300 C-II
CNC vertikal fleroperationsmaskin MAZAK VTC 300 C-II
| Nettopris | Fråga› |
| Företagsnamn |
Mach4metal
Olga Hohriakova |
| adress | Transito 21 |
| stad | Babberich |
| postnummer | 6909 DA |
| region | Gelderland |
| land | Nederländerna |
| telefon | +31 316247123 |
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner MAZAK › |
| Tillverkare | MAZAK › |
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Nederländerna |
| region | Gelderland |
| År | 2003 |
| Garanti | Utan garanti |
| Inventarienummer | 8892 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 2000 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 760 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 1400 kg |
| Effekt av spindeldriv | 18 kW |
| Antal CNC-styrda axlar | 3 st |
| Antal verktyg i magasinet | 48 st |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1740 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 760 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 660 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 36000 mm/s |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 36000 mm/s |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 36000 mm/s |
| Maskinhöjd | 3100 mm |
| Maskinlängd | 4450 mm |
| Maskinbredd | 3460 mm |
| Maskinvikt | 11.5 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Flytande kylsystem | |














































