- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MIKRON
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MIKRON HSM 600 U LP
CNC vertikal fleroperationsmaskin MIKRON HSM 600 U LP
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner MIKRON › |
| Tillverkare | MIKRON › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tjeckien |
| region | Jihomoravský kraj |
| År | 2014 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Loading | Köparen organiserar lastningen på egen bekostnad |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 120 kg |
| Effekt av spindeldriv | 32 kW |
| Antal synkrona axlar | 5 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 36000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 800 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 600 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 500 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 1 mm/s |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 1 mm/s |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 1 mm/s |
| Maskinvikt | 11.2 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Heidenhain iTN 530 | |
| Roterande arbetsbord | |
| Flytande kylsystem | |












































