- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MODIG
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MODIG 5000
CNC vertikal fleroperationsmaskin MODIG 5000
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Hessen |
| År | 1985 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Loading | Säljaren organiserar lastningen - ingår i priset på maskinen |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 800 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 350 mm |
| Effekt av spindeldriv | 3.4 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 16 st |
| Minsta rotationshastighet på den vertikala spindeln | 40 1/min |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 3000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 500 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 350 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 400 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 66.7 mm/s |
| Maskinhöjd | 2000 mm |
| Maskinlängd | 2500 mm |
| Maskinbredd | 2200 mm |
| Maskinvikt | 2.3 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Heidenhain TNC 155 | |











































