- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MORI SEIKI
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MORI SEIKI MV-80
CNC vertikal fleroperationsmaskin MORI SEIKI MV-80
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner MORI SEIKI › |
| Tillverkare | MORI SEIKI › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | New York |
| År | 1987 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1905 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 800.1 mm |
| Antal verktyg i magasinet | 40 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 3500 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1524 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 800.1 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 749.3 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC 11 M | |
| Flytande kylsystem | |









































