- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner OKUMA
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner OKUMA MC-60 VAE
CNC vertikal fleroperationsmaskin OKUMA MC-60 VAE
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Illinois |
| År | 1993 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1524 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 635 mm |
| Effekt av spindeldriv | 22.4 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 20 st |
| Minsta rotationshastighet på den vertikala spindeln | 10 1/min |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 5000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1498.6 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 629.9 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 609.6 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| OKUMA OSP 5000 M | |















































