- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner Schwabische Werkzeugmaschinen
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner Schwabische Werkzeugmaschinen BA 18
CNC vertikal fleroperationsmaskin Schwabische Werkzeugmaschinen BA 18
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner Schwabische Werkzeugmaschinen › |
| Tillverkare | Schwabische Werkzeugmaschinen › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Dolnośląskie |
| År | 1996 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 2200 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 375 mm |
| Antal CNC-styrda axlar | 4 st |
| Antal verktyg i magasinet | 36 st |
| Minsta rotationshastighet på den vertikala spindeln | 50 1/min |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 10000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1500 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 350 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 350 mm |
| Maskinhöjd | 2160 mm |
| Maskinlängd | 1960 mm |
| Maskinbredd | 3550 mm |
| Maskinvikt | 5.6 t |
Utrustning | |
|---|---|
| SINUMERIK 820 C-siemens | |
| Centralsmörjning | |
| Flytande kylsystem | |
| Ljus | |
| Teknisk dokumentation | |












































