- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner SPINNER
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner SPINNER VC 750
CNC vertikal fleroperationsmaskin SPINNER VC 750
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner SPINNER › |
| Tillverkare | SPINNER › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Baden-Württemberg |
| År | 2011 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 900 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 410 mm |
| Effekt av spindeldriv | 11 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 24 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 12000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 760 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 460 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 460 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 600 mm/s |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 600 mm/s |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 600 mm/s |
Utrustning | |
|---|---|
| SIEMENS SINUMERIK 840 D SHOP | |









































