- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner TAJMAC-ZPS
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner TAJMAC-ZPS MCFV 1050
CNC vertikal fleroperationsmaskin TAJMAC-ZPS MCFV 1050
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner TAJMAC-ZPS › |
| Tillverkare | TAJMAC-ZPS › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tjeckien |
| region | Jihomoravský kraj |
| År | 2005 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1200 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 510 mm |
| Antal verktyg i magasinet | 20 st |
| Minsta rotationshastighet på den vertikala spindeln | 50 1/min |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 8000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1020 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 510 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 525 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC 0i-MG | |














































