- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner XYZ
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner XYZ XYZ 750 LR
CNC vertikal fleroperationsmaskin XYZ XYZ 750 LR
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tjeckien |
| region | Jihomoravský kraj |
| År | 2018 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Status | Ett test kan utföras |
| Inventarienummer | 221687 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 830 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 410 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 500 kg |
| Antal CNC-styrda axlar | 3 st |
| Minsta rotationshastighet på den vertikala spindeln | 5 1/min |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 8000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 750 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 440 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 500 mm |
| Maskinvikt | 3.5 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Siemens Sinumerik 828 D BASI | |


















































