- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner YANG
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner YANG MV-5
CNC vertikal fleroperationsmaskin YANG MV-5
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | New York |
| År | 1997 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Antal CNC-styrda axlar | 5 st |
| Antal verktyg i magasinet | 40 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 3500 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1346.2 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 736.6 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 711.2 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC OM | |
| Flytande kylsystem | |















































