- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC vertikala svarvar
- ›
- CNC vertikala svarvar Yu-shine Summit
- ›
- CNC vertikala svarvar Yu-shine Summit VL600HR+P
CNC vertikal svarv Yu-shine Summit VL600HR+P
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tjeckien |
| År | 2011 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Säljaren organiserar transporten mot en extra avgift |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 600 mm |
| Maximala styrdiameter | 650 mm |
| Maximal åklängd i X-axeln | 340 mm |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 500 m/min |
| Längd på svarven | 3100 mm |
| Bredd för svarven | 1510 mm |
| Höjd av svarv | 3030 mm |
| Vikt av svarven | 5500 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Fanuc 18i-TB | |
























































