- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC vertikala revolvervarvar
- ›
- CNC vertikala revolvervarvar CARNAGHI
- ›
- CNC vertikala revolvervarvar CARNAGHI MC 14 CNC
CNC vertikala torn svarv CARNAGHI MC 14 CNC
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Italien |
| region | Milano |
| År | 1991 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Diameter på bordet | 1400 mm |
| Maximala styrdiameter | 1700 mm |
| Maximal höjd på arbetsstycket | 1390 mm |
| Minsta bordet rotationshastighet | 2.5 1/min |
| Maximal bordet rotationshastighet | 200 1/min |
| Maximal bordsbelastning | 8000 kg |
| Maximal effekt av frässpindel | 15 kW |
| Totalt antal verktyg i tornet | 16 st |
| Antal CNC-styrda axlar | 3 st |
| Vikt av svarven | 24 t |
Utrustning | |
|---|---|
| ECS 2400 | |
| Chip transportör | |
| C-axel synkron | |
| Turret huvud | |
| Flytande kylsystem | |














































