- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC vertikala revolvervarvar
- ›
- CNC vertikala revolvervarvar FRORIEP
- ›
- CNC vertikala revolvervarvar FRORIEP 200/63 KZ 1000/1500 CNC
CNC vertikala torn svarv FRORIEP 200/63 KZ 1000/1500 CNC
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Nordrhein-Westfalen |
| År | 1999 |
| Garanti | Utan garanti |
| Inventarienummer | 1020-14088 |
Specifikation | |
|---|---|
| Diameter på bordet | 10000 mm |
| Maximala styrdiameter | 15000 mm |
| Maximal höjd på arbetsstycket | 5000 mm |
| Minsta bordet rotationshastighet | 0.13 1/min |
| Maximal bordet rotationshastighet | 13 1/min |
| Maximal bordsbelastning | 200000 kg |
| Maximal matningshastighet av tvärbalken | 1.6 m/min |
| Maximal matningshastighet av vagnen över tvärbalken | 1.6 m/min |
Utrustning | |
|---|---|
| SIEMENS SINUMERIK 840 D | |
| Chip transportör | |

















































