- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC vertikala revolvervarvar
- ›
- CNC vertikala revolvervarvar MORANDO
- ›
- CNC vertikala revolvervarvar MORANDO VLN 17-400
CNC vertikala torn svarv MORANDO VLN 17-400
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Storbritannien |
| region | Leicestershire |
| År | 1980 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Diameter på bordet | 1700 mm |
| Maximala styrdiameter | 2000 mm |
| Maximal höjd på arbetsstycket | 1800 mm |
| Maximal längd för den vertikala rörelsen hos tvärbalken | 800 mm |
| Maximal resa längden på vagnen över tvärbalk | 1200 mm |
| Antal verktygs torn | 2 st |
| Totalt antal verktyg i tornet | 12 st |
| Totalt effektbehov | 75 kW |
| Vikt av svarven | 37 t |
Utrustning | |
|---|---|
| SIEMENS 840 D COLOUR GRAPHIC | |


















































