- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC vertikala revolvervarvar
- ›
- CNC vertikala revolvervarvar PITTLER
- ›
- CNC vertikala revolvervarvar PITTLER PV 800
CNC vertikala torn svarv PITTLER PV 800
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Ukraina |
| region | Київська область |
| År | 1991 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximala styrdiameter | 1000 mm |
| Maximal höjd på arbetsstycket | 630 mm |
| Minsta bordet rotationshastighet | 10 1/min |
| Maximal bordet rotationshastighet | 1600 1/min |
| Maximal matningshastighet av tvärbalken | 12 m/min |
| Maximal matningshastighet av vagnen över tvärbalken | 12 m/min |
| Totalt effektbehov | 63 kW |
| Längd på svarven | 6000 mm |
| Bredd för svarven | 2500 mm |
| Höjd av svarv | 4000 mm |
| Vikt av svarven | 19 t |
Utrustning | |
|---|---|
| SIEMENS SINUMERIK | |











































