- UniMachines
- ›
- Slipmaskiner
- ›
- Cylindriska slipmaskiner
- ›
- Cylindriska slipmaskiner CINCINNATI
- ›
- Cylindriska slipmaskiner CINCINNATI 273 A
Cylindrisk slipmaskin CINCINNATI 273 A
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Bayern |
| År | 1986 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maxlängden på slipning (axel) | 406 mm |
| Maximalt varvtal arbetsstycket spindeln | 450 1/min |
| Oljetank | 208 l |
| Maskinhöjd | 1800 mm |
| Maskinlängd | 2700 mm |
| Maskinbredd | 2200 mm |
| Maskinvikt | 2.8 t |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |
















































