- UniMachines
- ›
- Slipmaskiner
- ›
- Cylindriska slipmaskiner
- ›
- Cylindriska slipmaskiner CINCINNATI
- ›
- Cylindriska slipmaskiner CINCINNATI STEPTRONIC 470-20 30
Cylindrisk slipmaskin CINCINNATI STEPTRONIC 470-20 30
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Wisconsin |
| År | 1978 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maxlängden på slipning (axel) | 1524 mm |
| Maximal diameter malnings (axel) | 508 mm |
| Effekt av slipskivan spindel drive | 14.9 kW |
| Diameter av en ny slipskiva | 762 mm |
| Maximal diameter av en slipskiva | 406.4 mm |
| Diameter hål i slipskivan | 101.6 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC 21i-T | |
| Flytande kylsystem | |



















































