- UniMachines
- ›
- Slipmaskiner
- ›
- Cylindriska slipmaskiner
- ›
- Cylindriska slipmaskiner SMTW
- ›
- Cylindriska slipmaskiner SMTW MB 1332 BX 1500
Cylindrisk slipmaskin SMTW MB 1332 BX 1500
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Illinois |
| År | 1997 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maxlängden på slipning (axel) | 1524 mm |
| Maximal diameter malnings (axel) | 320.7 mm |
| Effekt av slipskivan spindel drive | 11 kW |
| Maximalt varvtal arbetsstycket spindeln | 312 1/min |
| Maximal diameter av en slipskiva | 609.6 mm |
| Diameter hål i slipskivan | 304.8 mm |
| Maskinlängd | 3962.4 mm |
| Maskinbredd | 1930.4 mm |
| Maskinvikt | 4.3 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Digitala avläsningar | |
| Flytande kylsystem | |















































