- UniMachines
- ›
- Slipmaskiner
- ›
- Cylindriska slipmaskiner
- ›
- Cylindriska slipmaskiner TACCHELLA
- ›
- Cylindriska slipmaskiner TACCHELLA 1018 UM
Cylindrisk slipmaskin TACCHELLA 1018 UM
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Italien |
| region | Brescia |
| År | 1980 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maxlängden på slipning (axel) | 1000 mm |
| Maximal diameter malnings (axel) | 360 mm |
| Center höjd | 180 mm |
| Diameter av en ny slipskiva | 400 mm |
| Totalt effektbehov | 8.5 kW |
| Maskinvikt | 3.9 t |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |









































