- UniMachines
- ›
- Slipmaskiner
- ›
- Cylindriska slipmaskiner
- ›
- Cylindriska slipmaskiner TACCHELLA
- ›
- Cylindriska slipmaskiner TACCHELLA UMP 1633
Cylindrisk slipmaskin TACCHELLA UMP 1633
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Italien |
| region | Brescia |
| År | 1975 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maxlängden på slipning (axel) | 1600 mm |
| Maximal diameter malnings (axel) | 650 mm |
| Center höjd | 330 mm |
| Diameter av en ny slipskiva | 550 mm |
| Totalt effektbehov | 18 kW |
| Maskinvikt | 7.4 t |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |










































