- UniMachines
- ›
- Slipmaskiner
- ›
- Cylindriska slipmaskiner
- ›
- Cylindriska slipmaskiner WMW
- ›
- Cylindriska slipmaskiner WMW SU 200/630
Cylindrisk slipmaskin WMW SU 200/630
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Österrike |
| region | Oberösterreich |
| År | 1962 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
Specifikation | |
|---|---|
| Maxlängden på slipning (axel) | 630 mm |
| Maximal diameter malnings (axel) | 200 mm |
| Maximal rotationshastighet sliphjulspindeln | 18000 1/min |
| Diameter av en ny slipskiva | 400 mm |
| Maximal diameter av en slipskiva | 127 mm |
| Diameter hål i slipskivan | 80 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |









































