- UniMachines
- ›
- Plasma och gas skärmaskiner
- ›
- 2D plasma fräsar
- ›
- 2D plasma fräsar SAF
- ›
- 2D plasma fräsar SAF PLASMATOME 25
2D plasma cutter SAF PLASMATOME 25
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Dolnośląskie |
| År | 2000 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 6000 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 2500 mm |
| Maximal utström | 130 A |
| Antal huvuden med plasmabrännare | 1 st |
| Maximal tjocklek på snittet plåt (Normal Steel) | 45 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 15 m/min |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 15 m/min |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 15 m/min |
Utrustning | |
|---|---|
| DIGISAF CNC | |
| CNC-styrning | |














































