- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner CHIRON
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner CHIRON FZ 18 W MAGNUM HIGH SPEED
CNC vertikal fleroperationsmaskin CHIRON FZ 18 W MAGNUM HIGH SPEED
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner CHIRON › |
| Tillverkare | CHIRON › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Dolnośląskie |
| År | 1998 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1240 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 850 mm |
| Antal verktyg i magasinet | 20 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 10500 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 750 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 400 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 600 mm |
| Totalt effektbehov | 29 kW |
| Maskinhöjd | 3000 mm |
| Maskinlängd | 3143 mm |
| Maskinbredd | 1920 mm |
| Maskinvikt | 5.5 t |
Utrustning | |
|---|---|
| SIEMENS SINUMERIK 810M | |
| RS-anslutning | |
















































