- UniMachines
- ›
- Såg maskiner
- ›
- Cirkulära kalla sågar
- ›
- Cirkulära kalla sågar EISELE
- ›
- Cirkulära kalla sågar EISELE VMS II -S-067
Cirkulär kall sågen EISELE VMS II -S-067
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Hessen |
| År | 1975 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal cirkelsåg diameter | 315 mm |
| Minsta rotationshastighet på sågen | 40 1/min |
| Maximal rotationshastighet på sågen | 80 1/min |
| Maskinhöjd | 1620 mm |
| Maskinbredd | 700 mm |
| Maskinlängd | 650 mm |
| Maskinvikt | 0.5 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Flytande kylsystem | |











































