- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC automatiska svarvar
- ›
- CNC automatiska svarvar CITIZEN
- ›
- CNC automatiska svarvar CITIZEN L 720 V III
CNC automatisk svarv CITIZEN L 720 V III
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | California |
| År | 2005 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 205.7 mm |
| Maximala styrdiameter | 20.6 mm |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 3.7 kW |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 10000 1/min |
| Längd på svarven | 1651 mm |
| Bredd för svarven | 939.8 mm |
| Vikt av svarven | 1.5 t |
Utrustning | |
|---|---|
| CITIZEN CNC CONTROL | |
| Bar feeder | |
| Flytande kylsystem | |
| Teknisk dokumentation | |














































