- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC-fräsmaskiner
- ›
- CNC-fräsmaskiner CORREA
- ›
- CNC-fräsmaskiner CORREA A 16
CNC-fräsmaskin CORREA A 16
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner CORREA › |
| Tillverkare | CORREA › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Nederländerna |
| region | Noord-Brabant |
| År | 1989 |
| Garanti | Utan garanti |
| Inventarienummer | A1837765 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 2000 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 630 mm |
| Effekt av spindeldriv | 11 kW |
| Minsta rotationshastighet på den vertikala spindeln | 22 1/min |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 1120 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1800 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 800 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 600 mm |
| Maskinhöjd | 2420 mm |
| Maskinlängd | 5000 mm |
| Maskinbredd | 2720 mm |
| Maskinvikt | 8.4 t |
Utrustning | |
|---|---|
| HEIDENHAIN CNC CONTROL | |









































