- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MAZAK
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MAZAK ULTRA 550 W
CNC horisontell fleroperationsmaskin MAZAK ULTRA 550 W
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Florida |
| År | 1996 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 499.6 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 499.6 mm |
| Effekt av spindeldriv | 18.7 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 40 st |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 7000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 720.1 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 650 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 650 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| MAZAK MAZATROL M-PLUS | |









































