- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC-svarvar
- ›
- CNC-svarvar Gildemeister
- ›
- CNC-svarvar Gildemeister NEF 520
CNC-svarv Gildemeister NEF 520
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Ukraina |
| region | Київська область |
| År | 2001 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 1000 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 290 mm |
| Vänddiameter över tvärslid (max) | 250 mm |
| Diameter för spindelbormingen | 70 mm |
| Minsta rotationshastighet på huvudspindeln | 10 1/min |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 3050 1/min |
| Längd på svarven | 2500 mm |
| Bredd för svarven | 1750 mm |
| Höjd av svarv | 1850 mm |
| Vikt av svarven | 2.7 t |
Utrustning | |
|---|---|
| HEIDENHANIN MANUAL PLUS | |











































