Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Florida |
| År | 1995 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 1000.8 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 508 mm |
| Vänddiameter över tvärslid (max) | 317.5 mm |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 22.4 kW |
| Diameter för spindelbormingen | 80 mm |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 3500 1/min |
| Totalt antal verktyg i tornet | 16 st |
Utrustning | |
|---|---|
| MAZAK MAZATROL T PLUS | |










































