- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC tunga svarvar
- ›
- CNC tunga svarvar EST TICINO
- ›
- CNC tunga svarvar EST TICINO ET-BM 520 CNC
CNC tunga svarv EST TICINO ET-BM 520 CNC
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Italien |
| region | Milano |
| År | 1992 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maxlängden på svarvning | 2000 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 1040 mm |
| Vänddiameter över tvärslid (max) | 710 mm |
| Vänddiameter i gap | 1780 mm |
| Diameter för spindelbormingen | 130 mm |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 28.5 kW |
| Minsta rotationshastighet på huvudspindeln | 9 1/min |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 900 1/min |
| Vikt arbetsstycke mellan centra (max) | 8500 kg |
| Dubbdocka quill diameter | 130 mm |
| Maximal resor längd dubbdocka fjäderpenna | 300 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| ALLEN BRADLEY 9-SERIES | |













































